Пошук по сайту:

У Чорному морі лежить 400 мін після підриву ДніпроГЕС, — ВМС

У Чорному морі лежить 400 мін після підриву ДніпроГЕС, — ВМС
У Чорному морі лежить 400 мін після підриву ДніпроГЕС, — ВМС

За словами Дмитра Плетенчука, наразі можна лише приблизно оцінити наслідки для Чорного моря, адже внаслідок знищення окупантами Каховської ГЕС, яка була щільно замінована, в акваторію потрапило чимало вибухонебезпечних предметів.

У Чорному морі може перебувати щонайменше 400 мін, а також вибухівка, яку змило з Каховської ГЕС. Деталями поділився речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.

За його словами, оцінити точні наслідки війни для моря поки що складно, адже кількість мінно-вибухових пристроїв може бути набагато більшою після того, як російські окупанти підірвали Каховську ГЕС.

"Останні озвучені офіційні цифри владою — це чотири сотні мін, але це доволі приблизна кількість, з огляду на те, скільки потрапило мінно-вибухових пристроїв внаслідок знищення росіянами Каховської ГЕС, підрахувати важко. Встановити кількість мін можна буде лише під час проведення операцій з розмінування Чорного моря. Світовий досвід подібних конфліктів показує те, що це робота на роки", — заявив Дмитро Плетенчук.

Окремо речник ВМС додав, що Дніпро було досить щільно заміноване, проте велика вода все це змила в напрямку Чорного моря, що зробило його ще небезпечнішим.

Коментарі:

comments powered by Disqus